pátek 7. prosince 2012

SMUTNE :-(

Dnes jsem na svem fb objevila hodne smutnej clanek a behem jeho cteni jsem opravdu zadrzovala slzy :-(:-(:-(Bohuzel je to clanek ze zivota amuze potkat kohokoliv z nas :-(:-(:-(

Smutnééé....tajně doufám, že těch dobrých lidí bude víc a víc....

Den před Vánocemi jsem šla do supermarketu dokoupit dárky, které
jsem nestihla. Když jsem uviděla ten dav lidí, přešla mě chuť, začala
jsem si říkat pro sebe:
"Můžu tu čekat věčnost, nic nestíhám a ještě co všechno musím vyřídit. Vánoce začínají být čím dál tím náročnější, kdyby se tak dal celý ten shon přespat!"
Nakonec jsem se přece jenom probojovala do oddělení s hračkami a začala jsem nadávat na ceny, říkajíc, jestlisi vůbec moje děti budou s těmi hračkami hrát!!!
Když jsem tak bloudila po regálech, tak jsem uviděla jednoho 5letého chlapečka,který si k sobě tulil panenku. Měl strašně smutný pohled
přitom, když hladil panenku po vlasech. Potom se otočil jedné
starší dámě a říkal jí: ,,Babi, jseš si jistá, že nemám dost peněz, abych
koupil tuto panenku?
Starší dáma mu odpověděla ,,Víš ty sám, že nemáš dost peněz, zlatíčko!''
Potom poprosila vnuka, aby na ni chvilku počkal, že se jde na něco
podívat. Rychle odešla.Chlapeček ještě stále měl v náručí tu panenku.
Nakonec jsem k němu šla a ptala jsem se ho: "Komu chceš koupit tu panenku?
"Tu panenku chtěla moje sestřička k Vánocům ze všeho nejvíc, byla
si jistá, že jí panenku Ježíšek přinese pod stromeček."
"Tak když ji tak chtěla, takjí to Ježíšek přinese k Vánocům. "Ne, ne,
tam kde je, nemůže Ježíšek přinést dárky. Aby panenku dostala, musím jí dát mamince, aby jí sestřičce odevzdala až tam půjde."
Oči mu přitom ještě víc zesmutněly."Moje sestřička šla k Ježíškovi, aby byla s ním. Atatínek mi povídal, žei maminka za chvilku půjde za Ježíškem, tak jsem si myslel, žeby jí tu panenku mohla vzít.
"Potom mi ještě ukázal jednu milou fotku, na které se usmíval.
"Tuto fotku bych jí chtěl taky poslat, aby na mě nikdy nezapomněla."
Mám velmi rád svou maminku a chci, aby neodešla,ale tatínek říkal, žemusí odejít, aby mojí sestřičce nebylo smutno."
Potom se zase podíval s těma jeho smutnýma očima na panenku. Rychle jsem si vyndala peněženku a nepozorovaně jsem si z ní vybrala peníze a řekla jsem chlapečkovi:
"Pojď, přepočítáme tvoje peníze, jestli budou stačit na tu panenku." Rychle jsem přidala kpenězům, které mi podával, ty svoje tak,aby si toho nevšimnul a začali jsme počítat. Bylo dost peněz na
panenku a ještě mu i zůstalo. Chlapeček zavolal: "Děkuju Ti, Bože, že jsi mi dal dost peněz".
Pak se na mě podíval a řekl: "Víte,včera jsem poprosil Boha, aby mi
dal dostatek peněz na panenku, aby jí mohla vzít moje maminka
sestřičce a on mě vyslyšel. Ještě jsem chtěl koupit mamince jednu bílou růžičku, ale to už jsem se neodvážil žádat od Boha. Ale on mi dal víc, abych mohl koupit panenku itu růži. Víte, maminka má velmi ráda bílé růže."
O pár minut se chlapečkova babička vrátila a odešli. Po střetnutí s chlapečkem jsem pokračovala vnákupech, ale už v jiné náladě, stálejsem na něj musela myslet. Potom jsem si vzpomněla co jsem četla před dvěma dny. Psalo se tam o opilém řidiči, který havaroval s jiným autem, ve kterém seděla mladá žena se svojí dcerkou. Děvčátko na místě zemřelo a matka byla ve velmi kritickém stavu.
Dva dny po mém střetnutí s chlapečkem jsem si přečetla článek, který oznamoval, že zemřela. Běžela jsem do květinářství koupit kytici bílých růží a šla jsem na pohřeb.
Na místě, kde se mohou příbuzní naposledy rozloučit se svojí nejmilejší ležela mladá žena v rakvi, v ruce měla kytici bílých růží, vedle sebe měla položenou chlapečkovu fotku a panenku.
S pláčem jsem opustila hřbitov s pocitem, že se můj život změnil. Láska,kterou chlapeček cítil ke své mamince a sestřičce byla neuvěřitelná a nepředstavitelná. A jeden opilý řidič mu za setinu sekundy sebral maminku a sestřičku, které tak velmi miloval.
Teď máš dvě možnosti:

1)Budeš tento článek sdílet pro ostatní.
2) A nebo nebudeš sdílet a budeš se tvářit, že se nic nestalo.
Když se rozhodneš ho sdílet, tak možná zabráníš tomu, aby někdo opilý sedl za volant....

dekuji za sdileni ......

JEZDETE OPATRNE!!!

5 komentářů:

 1. jejda to je tak strašně smutnej příběh :( hrozně jsem teď u něj brečela :( No a můj muž teď jede od kamaráda, který ho i veze domů autem, tak snad se brzo uvidíme :) a hlavně snad nás nikoho nic takového nepotká :(

  K hubnutí: nedělej si starosti, váha zase klesne :) ale co tak se se mnou zapojit do programu cvičení na 30dní? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. i me dostal :-(Neboj,uvidite :-)nesmi nas nic takoveho potkat.....my ted v pondeli pojedeme 300km....

   Nedelam si starosti...vim,ze to zase pujde dolu :-)Jeee,to je dobrej napad...ja teda ted cvicim killer abs,ale klidne zacnu s tebou 30dni :-)Odkdy chces zacit?

   Vymazat
  2. Tak super :) povalime pekne poporadku 30dni a to uz oddneska, co ty na to? Já už mám pro dnešek odcvičeno :) A můžeme si dávat třeba vždy v neděli vědět a nebo až po těch 10ti dnech? Jak to vidis?

   Vymazat
  3. Jeee,ja si to precetla az ted :-(Tak ja zacnu od zitrka 30dni,musim si to asi i znovu stahnout,pac jak mi pritel preinstalovaval windows,tak uz to asi ani nemam :-)Zalezi na tobe,kdy se budeme informovat :-)

   Vymazat
 2. Taky mě to hodně dostalo... člověk si pak uvědomí, čeho by si měl vážit ještě víc... Pro mě alkohol za volantem to nejhorší odjakživa!

  OdpovědětVymazat

BUDU RADA ZA KAZDY KOMENTAR :-)
A BUDU RADA ZA KAZDOU VASI RADU OHLEDNE HUBNUTI:-)
URAZLIVE KOMENTARE BUDOU IHNED SMAZANY....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...