středa 21. listopadu 2012

ZELENY CAJ

Jaky caj je pro vas nejlepsi?Ja davam prednost ovocnemu,ale rada si obcas udelam i zelenej caj.A jak tak brouzdam po netu,tak jsem nasla zajimavej clanek a rada bych se s nim s vami podelila :-)

Lístky zeleného čaje obsahují látku, která pomáhá odbourávat tuky v těle.
Vědci z německého Ústavu pro výzkum výživy (DIfE) při pokusech zjistili, že tříslovina
epigalokatechingalát, obsažená v lístcích zeleného čaje, omezuje vytváření tuku a napomáhá jeho rychlému štěpení. Při pokusech na myších, kterým podávali 4 týdny tuto látku spolu s potravou bohatou na tuky zjistili, že tyto myši mají výrazně nižší váhu, než ty, které tříslovinu nedostávaly.

Zelený čaj má ostatně řadu dalších až zázračných vlastností. Na rozdíl od černého, který je fermentovaný, je pouze usušený a zachovává si tak celou škálu léčivých složek. Známy jsou jeho protirakovinné účinky, snižuje krevní tlak, zabraňuje i působení zubního kazu. Japonští vědci objevili, že zelený čaj dokáže léčit 21 nemocí a proti dalším 61 nemocem působí preventivně.
Pokud potřebujete rychle zhubnout, odborníci radí vypít po dobu 1 týdne denně 5-6 šálků neslazeného zeleného čaje. Připravíte ho tak, že zelené lístky zalijete 80 stupňů horkou vodou (nesmí být vařící!) a necháte cca 3 – 5 minut vyluhovat. Samozřejmostí je, že nebudete konzumovat žádná kaloricky vydatná jídla a budete se aspoň trochu hýbat. V opačném případě vám nepomohou ani hektolitry čaje a budete dál utěšeně tloustnout.

foto zdroj

4 komentáře:

  1. Já miluju zelený čas s jahodami a citrusem :)

    OdpovědětVymazat
  2. Zrovna jeden zelený čajík popíjím, Pickwick zelený s jahodou :)

    OdpovědětVymazat
  3. Me svagrova dovezla zeleny caj primo z Ameriky ,tak dnes si po dlouhe dobe zase uvarim konvici caje :-)Jsem zvedava,jakej to bude mit po castejsim piti tohoto caje ucinek :-)

    OdpovědětVymazat

BUDU RADA ZA KAZDY KOMENTAR :-)
A BUDU RADA ZA KAZDOU VASI RADU OHLEDNE HUBNUTI:-)
URAZLIVE KOMENTARE BUDOU IHNED SMAZANY....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...